Gmina Mniów

IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 września 2017 13:01

Za nami IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W szranki stanęły ze sobą najlepsze drużyny powiatu kieleckiego wybrane podczas gminnych zawodów sportowo-pożarniczych. Gminę Mniów reprezentowała jednostka z Zaborowic.

W zmaganiach podczas tegorocznych powiatowych zawodów strażackich, które odbyły się 17 września na stadionie „Olimpic” w Strawczynku, wzięły udział aż 43 drużyny strażackie z całego powiatu. Każda z drużyn rywalizowała w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Komisję sędziowską i obsługę zawodów stanowili oficerowie, aspiranci oraz podoficerowie Komendy Miejskiej i Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej. Jak podkreślano, zawody rozegrano na bardzo wysokim poziomie, a rywalizacja była ogromna.

zawody zawody zawody zawody

 

 

Warto podkreślić, że druhowie z gminy Mniów jak zwykle dali z siebie wszystko, udowadniając tym samym wysoki poziom i niebywałą sprawność fizyczną. Dumny z drużyny z Zaborowic był dopingujący ją podczas zawodów wójt gminy Mniów, Mariusz Adamczyk. - Nasi druhowie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zajmując podobnie jak w roku ubiegłym szóste miejsce. O włos dosłownie byli od miejsca piątego. Niestety zadecydowały punkty karne i odjęto im od czasu aż pięć sekund, a to bardzo dużo – mówi wójt, Mariusz Adamczyk. - Pamiętać należy, że w powiecie kieleckim mamy drużyny na bardzo wysokim poziomie. O miejscach w tym roku decydowały dosłownie setne sekundy, a walka i poziom był bardzo wyrównany – mówił sędzia główny zawodów, bryg. Marcin Charuba, a jego słowa potwierdził Sławomir Karwat, komendant Komendy Miejskiej PSP w Kielcach. - Wysoki poziom wszystkich drużyn pożarniczych przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców, a to niezwykle istotne – podkreśla komendant, Sławomir Karwat. - Z takimi druhami, jakich mamy w gminie Mniów, możemy czuć się bezpieczni – dodał wójt, Mariusz Adamczyk.

Organizatorem IX Powiatowych Zawodów Sportowo Pożarniczych strażaków OSP oraz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych był starosta kielecki Michał godowski, prezes zarządu oddziału powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kielcach Ireneusz Żak, wójt gminy Strawczyn Tadeusz Tkaczyk oraz komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, Sławomir Karwat.

Agnieszka Olech

Poprawiony ( poniedziałek, 18 września 2017 13:08 )