Gmina Mniów

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych PDF Drukuj Email
środa, 11 marca 2020 14:00

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Mniów niezwłocznie po opublikowaniu komunikatu Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych zwołał spotkanie z dyrektorami placówek oświatowych z terenu gminy Mniów.

Z niniejszego komunikatu wynika, że:

- w dniach 12 i 13 marca 2020 r. w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze, w tym czasie nauczyciele i pracownicy szkoły będą pełnili dyżury i będzie zapewniony dowóz uczniów,

- od 16 marca do 25 marca 2020 wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół, nauczyciele i pracownicy szkoły pozostają w gotowości do pracy.

Ponadto Ministerstwo Edukacji Narodowej sugeruje rodzicom, aby zachęcali dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie zajęć w szkole oraz zaleca, aby dzieci nie spotykały się w większych grupach. Na platformie epodręczniki.pl udostępnione są materiały edukacyjne, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę – dostęp do tych zasobów jest bezpłatny. Na dzisiejszym spotkaniu w Urzędzie Gminy podjęto również decyzję o odwołaniu wszelkiego rodzaju zajęć pozalekcyjnych. Informuje również że, na podstawie specustawy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, którą Sejm RP przyjął w dniu 9 marca 2020 r. rodzicom dzieci w wieku do 8 lat przysługuje zasiłek opiekuńczy do 14 dni – szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.

Prosimy o przestrzeganie w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń oraz śledzenie bieżących komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Pamiętajmy również o unikaniu miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi.

Więcej informacji dotyczących koronawirusa znajduje się na stronie: gov.pl/koronawirus

Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Pod nr tel. 800 190 590 wykwalifikowani konsultanci poinformują co zrobić, by otrzymać pomoc.