Gmina Mniów

Bezpłatna mammografia w powiecie kieleckim PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 września 2011 13:41

Od 5 do 19 października (w dni powszednie, oprócz weekendów) można będzie wykonać bezpłatne badanie mammograficzne w powiecie kieleckim. Badanie, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, finansowane jest przez NFZ.

 

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 roku życia, gdyż w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi.

Panie w wieku do 50 lat lub powyżej 69 roku życia, nie młodsze niż 35, mogą również wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80 zł oraz okazaniem zaświadczenia od lekarza dowolnej specjalizacji o braku przeciwwskazań do wykonania badania.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi. Wczesne wykrycie tego nowotworu gwarantuje niemal 100% pewności na wyleczenie choroby, dlatego warto się badać. Co więcej, mammografia jest badaniem bezpiecznym i wykonywanym przy użyciu minimalnej dawki promieniowania rentgenowskiego.

Badania można będzie wykonać w następujących lokalizacjach:

  • Miedziana Góra – 5 października przy Urzędzie Gminy (ul. Urzędnicza 18)

  • Strawczyn – 6 i 7 października przy Ośrodku Zdrowia (ul. Ogrodowa 2)

  • Mniów – 10 października przy Urzędzie Gminy (ul. Centralna 9) w godzinach od 9:00 do 17:00

  • Piekoszów – 11 – 12 października parking przy Ochotniczej Straży Pożarnej (ul. Czarnowska 2)

  • Masłów – 13 października przy Urzędzie Gminy, Masłów Pierwszy (ul. Spokojna 2)

  • Bieliny – 14 października przy Urzędzie Gminy (ul. Partyzantów 17)

  • Nowa Słupia – 17 października parking przy Urzędzie Gminy (ul. Rynek 15)

  • Bodzentyn – 18 – 19 października plac przy Gimnazjum (ul. Wolności)

 

Badania wykonuje firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Jest to największy w Polsce świadczeniodawca, który do wykonywania badań wykorzystuje mammobusy. Każdego dnia aż 13 mobilnych pracowni mammograficznych FADO bada kobiety niemal w całej Polsce. W 2010 roku firma wykonała ponad 150 tys. badań, czyli 10 razy więcej niż największe w Polsce centra onkologii.

 

Podczas badania panie będą miały możliwość wzięcia udziału w konkursie „Zyskaj spokój z FADO”. Wśród wszystkich uczestniczek konkursu rozlosowane zostaną: Nagrody Główne w postaci 3 karnetów na tygodniowy wyjazd do Sanatorium w Nałęczowie, a także zestawy kosmetyków Ziaja, kosze słodyczy firmy Bałtyk oraz kupony na bezpłatne badania mammograficzne dla pań, których nie obejmuje Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie firmy FADO, prosimy o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444, a także przyniesienie ze sobą dowodu osobistego.

Poprawiony ( piątek, 21 października 2011 01:01 )