Gmina Mniów

II Piknik ekologiczny PDF Drukuj Email
niedziela, 11 listopada 2007 14:16

29 września b.r. w Pałęgach gm. Mniów odbył się II Piknik Geologiczny zorganizowany w ramach VIII Kieleckiego Festiwalu Nauki. Głównym organizatorem imprezy było Przedsiębiorstwo GEOL-MIN. W pikniku aktywnie uczestniczyli: Świętokrzyska Wojewódzka Komenda OHP, Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas, Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach oraz państwo Skowerscy z Kapkazów. Odwiedzili nas również: dyrektor festiwalu Agnieszka Predygier z grupą przedstawicieli Akademii Świętokrzyskiej, Stanisława Zbroja z Towarzystwa Przyjaciół Nauk Geologicznych oraz grupa geologów z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej

Duże zainteresowanie wzbudziła również makieta Warsztatów Ginących Zawodów „Ojcowizna”, które to warsztaty, po zdobyciu środków unijnych, będą tworzone właśnie w Pałęgach.

            Z racji miejsca odbywania się pikniku, czyli kopalni iłów ceramicznych, można było spróbować lepić w glinie, wypalać i malować gliniane naczynia. Niepowtarzalną atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, była możliwość zrobienia własnego „dzieła” na kole garncarskim pod czujnym okiem instruktora.

Całość uatrakcyjniły występy artystyczne w wykonaniu zespołu „Fajbusie”, zwiedzanie kopalni i paleontologicznej ścieżki dydaktycznej. Dopełnieniem całości była piękna pogoda.

 

Poprawiony ( środa, 23 stycznia 2008 18:01 )