Gmina Mniów

Budowa parkingu ze środków PROW w Parafii Zaborowice PDF Drukuj Email
środa, 05 listopada 2014 16:07

ue-leader-db-prow.png

Parafia w Zaborowicach w dniu 7 sierpnia br. podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji pn.: „Budowa parkingu przy kościele parafialnym p.w. Św. Jana Chrzciciela”. Na jej podstawie otrzyma ona dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Bobrzy”, której także Gmina Mniów jest członkiem.
Parking został wybudowany przy drodze powiatowej nr 0467T, obok ogrodzenia kościoła. Jego powierzchnia wynosi 610 m2 i wyznaczono na nim 57 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych, w tym 4 stanowiska dla osób niepełnosprawnych. Jego nawierzchnię wykonano z kostki brukowej o grubości 8 cm. Dla zapobiegania niszczeniu przez samochody, krawędź parkingu od strony jezdni ograniczona została krawężnikiem.
W ramach zadania Parafia wykonała ze środków własnych odwodnienie parkingu, które wpłynie na trwałość i funkcjonalność inwestycji.
Koszty kwalifikowalne budowy (ujęte we wniosku o dofinansowanie i podlegające refinansowaniu) wyniosły 92 892,22 zł, zaś refundacja wyniesie 68 615,00 zł.

Poprawiony ( czwartek, 06 listopada 2014 12:59 )