Gmina Mniów

Fundusze pomocowe UE
Kolejne działania w ramach projektu komputerowego PDF Drukuj Email
  
poniedziałek, 16 marca 2015 14:29
innowacyjna_gospodarka.jpg herb.jpg   ueefrr_l-kolor.jpg

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013

FUNDUSZE EUROPEJSKIE - DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

Trwają ostatnie działania związane z wdrożeniem projektu „Bliżej e-świata – szerokopasmowy internet dla mieszkańców Gminy Mniów”.
Osoby zakwalifikowane do udziału w Projekcie, zostaną w kwietniu i maju 2015 r. objęte szkoleniem w zakresie korzystania z komputerów i poruszania się w sieci Internet.
Obecnie trwa podłączanie beneficjentów do gminnej sieci internetowej MniowNet, które kontynuowane będzie w marcu, kwietniu i maju.
W związku ze zgodą Władzy Wdrażającej Programy Europejskie zakupione zostanie dodatkowych sześć komputerów dla beneficjentów z kolejnych miejsc listy rankingowej, którzy złożyli wnioski o udział w Projekcie w styczniu 2014 roku. Dodatkowi beneficjenci także zostaną objęci wyżej wymienionymi działaniami.

Dotacje na innowacje                                                                                                                             Inwestujemy w waszą przyszłość

 

 

 
Nowa świetlica w Mniowie już działa PDF Drukuj Email
  
poniedziałek, 16 marca 2015 14:13

ue-leader-db-prow.png

W miesiącu lutym bieżącego roku rozpoczęła działalność nowa świetlica wiejska w Mniowie. Jej siedziba mieści się w byłym posterunku policji.
Gmina Mniów na przeprowadzenie remontu pomieszczeń oraz wyposażenie świetlicy pozyskała fundusze zewnętrzne ze środków PROW za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Bobrzy”.
Prace budowlane w świetlicy przeprowadzone zostały w listopadzie, po uzyskaniu informacji, iż wniosek uzyskał dofinansowanie. Po podpisaniu stosownej umowy przez samorząd województwa i Wójta Gminy Mniów, rozpoczęły się działania związane z kompletowaniem wyposażenia. Zakupiono meble oraz sprzęt RTV, a także ujęte we wniosku o dofinansowanie gry komputerowe, edukacyjne i zręcznościowe.
Koszty kwalifikowalne operacji (ujęte we wniosku o dofinansowanie i podlegające refinansowaniu) wyniosły 33 235,93 zł, zaś refundacja wyniesie 21 705,93 zł.
Świetlica jest czynna codziennie w dni robocze od godziny 16.00.

Poprawiony ( poniedziałek, 16 marca 2015 14:54 )
 
Świetlica w Wólce Kłuckiej ze środków PROW PDF Drukuj Email
  
poniedziałek, 16 marca 2015 14:01

ue-leader-db-prow.png

W lutym pracownicy Biura PROW przeprowadzili kontrolę końcową budowy świetlicy w Wólce Kłuckiej. Projekt pn.: „Budowa świetlicy środowiskowej w centrum miejscowości Wólka Kłucka”, otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (działanie 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju).
Świetlica powstała obok boiska piłkarskiego, z którego korzystają zawodnicy lokalnego klubu piłkarskiego i dla którego świetlica stanowi zaplecze techniczne (szatnie itp.). Ze świetlicy korzysta także młodzież oraz działające lokalnie organizacje społeczne.
Wybudowany obiekt o powierzchni ponad 270 m2, został oddany do użytku w listopadzie 2014 roku. W ramach projektu dostarczone zostało także wyposażenie świetlicy (stoliki, krzesła, kuchenka mikrofalowa, kuchenka gazowa, zmywarka, lodówka, robot kuchenny oraz pozostałe wyposażenie meblowe kuchenne).
Suma kosztów kwalifikowanych zadania wyniosła 493.461,68 zł brutto, zaś dofinansowanie - 283.352,00 zł. Generalnym wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „HEWANAG” Andrzej Kęcki Kielce.

Poprawiony ( poniedziałek, 16 marca 2015 14:44 )
 
Dodatkowe 73 komputery dla mieszkańców PDF Drukuj Email
  
środa, 05 listopada 2014 17:30
innowacyjna_gospodarka.jpg herb.jpg   ueefrr_l-kolor.jpg

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013

FUNDUSZE EUROPEJSKIE - DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI

W miesiącu sierpniu zakończył się odbiór komputerów przez mieszkańców w ramach projektu pn.: „Bliżej e-świata – szerokopasmowy internet dla mieszkańców Gminy Mniów”. Także komputery dla szkół i świetlic trafiły do tych jednostek.
Dodatkowo w połowie września Władza Wdrażająca Programy Europejskie poinformowała, iż wyraża zgodę na zakup dodatkowych komputerów dla mieszkańców. Środki na ten cel przeznaczone zostały środki z oszczędności w ramach zamówień publicznych w Projekcie. Dzięki temu 73 gospodarstwa domowe otrzymają komputery wraz z dostępem do Internetu, a wnioskodawcy zostaną objęci szkoleniami w zakresie użytkowania komputera i korzystania z sieci Internet oraz aplikacji internetowych. Komputery zostaną dostarczone w listopadzie, a odbiorcami ich będą kolejne osoby, którym komisja rekrutacyjna przydzieli komputery na podstawie wniosków złożonych podczas naboru w styczniu. W tym samym czasie wnioskodawcy będą uczestniczyli w szkoleniach.

Dotacje na innowacje                                                                                                                             Inwestujemy w waszą przyszłość


 

Poprawiony ( czwartek, 06 listopada 2014 13:48 )
 
Budowa parkingu ze środków PROW w Parafii Zaborowice PDF Drukuj Email
  
środa, 05 listopada 2014 17:07

ue-leader-db-prow.png

Parafia w Zaborowicach w dniu 7 sierpnia br. podpisała umowę o dofinansowanie inwestycji pn.: „Budowa parkingu przy kościele parafialnym p.w. Św. Jana Chrzciciela”. Na jej podstawie otrzyma ona dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Dorzecze Bobrzy”, której także Gmina Mniów jest członkiem.
Parking został wybudowany przy drodze powiatowej nr 0467T, obok ogrodzenia kościoła. Jego powierzchnia wynosi 610 m2 i wyznaczono na nim 57 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych, w tym 4 stanowiska dla osób niepełnosprawnych. Jego nawierzchnię wykonano z kostki brukowej o grubości 8 cm. Dla zapobiegania niszczeniu przez samochody, krawędź parkingu od strony jezdni ograniczona została krawężnikiem.
W ramach zadania Parafia wykonała ze środków własnych odwodnienie parkingu, które wpłynie na trwałość i funkcjonalność inwestycji.
Koszty kwalifikowalne budowy (ujęte we wniosku o dofinansowanie i podlegające refinansowaniu) wyniosły 92 892,22 zł, zaś refundacja wyniesie 68 615,00 zł.

Poprawiony ( czwartek, 06 listopada 2014 13:59 )
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5
Władza Wdrażające Programy Europejskie
Unia Europejska

Aktualny czas

sierpień 2017
ponwtośroczwpiąsobnie
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Okiem kamery


Mniów, Droga krajowa nr. 74